אודות

על אתר לידה שקטה

אני משתתפת בצערך על האובדן שלך ומקוה שכאן תמצאי מידע שיסייע לך בהכנה ללידה שקטה, בהתמודדות עם ההשלכות שלה על תחומי החיים השונים ובהתמודדות הבירוקרטית בנושאים כמו קבורה אחרי לידה שקטה, פרידה מהתינוק שלך בתום הלידה, הנצחה וקבלת תמיכה בהתמודדות עם האובדן.

אין דרך אמיתית להתכונן ללידה שקטה. זוהי חויה קשה מכל בחינה אפשרית ולמרות המידע וההכנה שניתן לקבל לפניה אין מילים לתאר את עומק הכאב שכרוך בלידת תינוק מת ובהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן. חייך כבר לא יהיו כפי שהיו בעבר. את תשתני וכך גם האנשים סביבך, מערכות היחסים שלך ותפיסת עולמך.

האתר כתוב בלשון נקבה אך הכתוב בו מתייחס לשני המינים.

שמי שרון, בת 40, אמא לשלוש בנות ובת זוג לאדוה.

ההריון הראשון שלי הסתיים בלידה שקטה. תחושת הבלבול וחוסר הידיעה יחד עם הכאב הגדול והבדידות הפכו את האובדן לקשה מאוד עבורי. בימים שסביב הלידה השקטה חיפשתי מידע, תמיכה וסיוע ולא מצאתי דבר. חודשים לאחר הלידה, מתוך ההתמודדות עם האבל והבחירה בחיים הבטחתי לעצמי להביא שינוי בכל דרך שאוכל. אתר "לידה שקטה" נוצר בכדי לתת מענה ראשוני, לסייע בהכנה לקראת לידה, לענות על השאלות הרבות שעולות ולהפנות לכל הגורמים אשר מספקים תמיכה נפשית ופיזית בתהליך ולאחריו.

כיום אני מנהלת יחד עם שלוש חברות יקרות את קבוצת התמיכה "חיבוק בשקט". הנשים היקרות, נועה פארן ושירי ברלוט שיזמו את הקמת הקבוצה היו עבורי גלגל הצלה בתקופה קשה מאוד בחיי. יחד איתן ועם רות אופק הקמנו את קבוצת התמיכה בפייסבוק אשר מונה מעל ל-600 חברות.

התוכן באתר נכתב מתוך הנסיון הפרטי שלי ומתבסס על מידע שהתקבל מנשים החברות בקבוצת התמיכה "חיבוק בשקט".


כיום, כשש שנים אחרי האובדן אני אמא מאושרת לשלוש בנות ואני פועלת למען העלאת המודעות ללידה שקטה, שינוי החוקים והנהלים ומתן תמיכה לנשים במהלך הלידה ולאחריה. בדפי האתר שילבתי מספר מילים, זכרונות ומחשבות אישיות שלי.

הניסוח באתר מתייחס לתינוק והכוונה כמובן היא לתינוק, תינוקת, תאומים או תאומות.

במקומות רבים באתר הפניה היא בלשון נקבה. הפניה היא כמובן גם לאבות ולבני הזוג שאין לי כוונה להקטין מכאבם.

האתר מוקדש לבנותי שלא זכו להיולד, תמר וזהר.

מציעה טיפול לנשים לפני, במהלך או אחרי לידה שקטה? הצטרפי למאגר המטפלים של אתר לידה שקטה