איך להתמודד עם האבל?

להתמודד עם האבל לאחר לידה שקטה

את תהליך האבל לא ניתן לקצר. האבל על אובדן תינוק יחד עם ההחלמה הפיזית הופכים את התקופה שאחרי הלידה השקטה לקשה מאוד מבחינה נפשית. אם את מרגישה שאינך מסוגלת להתמודד עם האבל והתחושות לבדך חשוב שתפני לקבלת עזרה.ישנן דרכים שונות להתמודד עם האבל וכל אחת בוחרת לעצמה את הדרך המתאימה עבורה. חשוב לזכור שהבחירה כיצד להתמודד עם האבל היא אישית ופרטים ואין דרך נכונה אחת לעשות זאת.

ישנם דברים שאת יכולה לעשות על מנת להקל על עצמך בתקופה זו. תוכלי לדבר עם אנשים על איך הרגשות והתחושות שלך, לכתוב לעצמך לתינוק שלך ואף לפרסם בלוג בנושא. ישנם פורומים וקבוצות תמיכה באינטרנט וכן קבוצות תמיכה אשר נפגשות באופן שוטף. ההצטרפות לקבוצת תמיכה תסייע לך להרגיש פחות מבודדת ותפגיש אותך עם נשים שמבינות מה את עוברת, חלקן בשלבים מתקדמים יותר של התמודדות ויכולות ללוות אותך בתקופה הקשה.

להתמודד עם האבל – קבלת תמיכה

להתמודד עם האבל היא קשה ומאתגרת – אל תתמודדי לבדך. ישנם גורמי תמיכה שונים בהם תוכלי להעזר בכדי להתמודד עם הכאב, הזכרונות והתחושות שמציפות אותך. תוכלי לקבל תמיכה מקצועית כמו טיפול פסיכולוגי שיסייע לך בעיבוד החוויה או לבחור בתמיכה לא רשמית כמו פעילות בפורום באינטרנט או בקבוצת תמיכה. בקבוצת התמיכה חיבוק בשקט תמצאי נשים שעברו את אותה החוויה ותוכלי לחלוק את רגשותייך, להתייעץ, לשתף בתחושות וכן להגיע למפגשים החודשיים. יצירת קשרים אישיים עם נשים שעברו לידה שקטה תסייע לך בהתמודדות עם האבל.

 

אם יש לכם שאלה או הערה לגבי המידע בדף זה נשמח שתכתבו לנו כאן

אובדן הריון

אובדן הריון

אובדן הריון ולידה שקטה אובדן הריון הוא המונח הכללי אשר מתאר הפלה טבעית בשלבים

התוכן באתר סייע לכם? שתפו אותו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email