בית העלמין בבית שמש

בית העלמין בבית שמש – קבורת נפלים

חלקת הנפלים והתינוקות הרכים בבית העלמין "חסד ואמת" בבית שמש

אל חלקת הנפלים והתינוקות רכים בבית עלמין "חסד ואמת" בבית שמש מפנים לקבורה מבתי החולים הדסה עין כרם ובית חולים מאיר בכפר סבא. כמו כן, כל העוברים שנשלחים לנתיחה לאחר המוות במכון הפתולוגי בבית חולים מאיר.

חלקת הנפלים בבית שמש ממוקמת בבית העלמין העירוני בעיר, אשר נמצא ברחוב דרך החיים. יש להבדיל מבית עלמין נוסף מחוץ לעיר, בשם "ארץ החיים" – אשר בו אין חלקות נפלים. החלקה נמצאת בסוף בית העלמין. לאחר הכניסה יש להתקדם לכיוון מנהלת בית העלמין ומשם לפנות שמאלה ולרדת במורד הגבעה – החלקה התחתונה ביותר היא חלקת הנפלים.
החלקה מנוהלת על ידי חברא קדישא 'חסד ואמת'.

מידע על חלקת עוברים ונפלים – בית העלמין בבית שמש

החלקה עברה שינוי משמעותי בשנה האחרונה, וכיום קיימים בה 3 חלקות קבר משותפות בגדלים שונים: אגוז, תמר ודקל. בנוסף, יש במקום קבר נוסף, עם מצבה, בגודל סטנדרטי, בו טמונים תינוקות בודדים (שמם מופיע על גבי המצבה).
בכל אחד מהחלקות ממוקמים בתי נר, יש במתחם ספסל ודשא סינטטי. לאחרונה הוקם במתחם לוח הנצחה המאפשר תליית לוחית קטנה להנצחת התינוק.
החלקה פעילה שנים רבות והיא מקבלת תינוקות ממספר בתי חולים; הדסה עין כרם ירושלים, בית חולים "העמק" עפולה, בילינסון פתח תקוה, בית חולים הילל יפה חדרה, קפלן רחובות ובית חולים מאיר כפר סבא עד אפריל 2016.
בחלקה נקברים כל התינוקות אשר נשלחו לנתיחה בפתולוגיה של בית חולים מאיר עד אפריל 2016.
יש לציין כי עיקר השינוי שבוצע במתחם הגיע בעקבות החוק שיצא באוגוסט 2014 המתייחס לקבורת נפלים. לאחר מועד זה חברא קדישא המנהלת את המקום חויבה לבצע רישום של התינוקות הנטמנים שם ולציין מיקום מדויק של התינוק – טור ושורה. בחלקת אגוז טמונים תינוקות רבים שנפטרו טרם הנוהל החדש ולכן אין רישום מדויק של המיקום בתוך אותה חלקה. מספרי הטור והשורה המצויים בחלקה הזו לא משקפים דבר. קיימת סבירות גבוהה שחלקות דקל ותמר הוקמו לאחר או במקביל לאותו נוהל – הורי תינוקות אלו יוכלו לקבל מיקום מדויק באשר להימצאות התינוק בחלקה – טור ושורה.

לאתר של בית העלמין חברה קדישא חסד ואמת לב אהרן.

התמונות המוצגות כאן לקוחות מהאתר הרשמי של בית העלמין:

חלקת עוברים, נפלים ותינוקות רכים בבית העלמין בבית שמש

חלקת עוברים, נפלים ותינוקות רכים בבית העלמין בבית שמש

מתוך הבלוג

אתר לידה שקטה, תמיכה לנשים לפני לידה שקטה, במהלכה ואחריה

מעגלים

מיכל (זיסר) גזבר כותבת לזכרו של בנה התינוק אבישי זיסר ז"ל. מיכל איבדה

התוכן באתר סייע לכם? שתפו אותו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin