החזרה הביתה אחרי לידה שקטה

לחזור הביתה בידיים ריקותהחזרה הביתה אחרי לידה שקטה

החזרה הביתה אחרי לידה שקטה בידיים ריקות היא חוויה קשה מאוד. את עלולה להרגיש עצב עמוק וריקנות ללא התינוק שלך. אם יש ילדים קטנים אשר ציפו והמתינו לאח או אחות חדשים , ציוד ובגדים שנרכשו מבעוד מועד או מתנות מבני משפחה וחברים החוויה הופכת לקשה וטראומתית עוד יותר.

רק כשעמדתי מחוץ לבית החולים והמתנתי לאבי הכתה בי ההבנה שאני יוצאת מבית החולים ומשאירה את הבנות שלי מאחורי. עד לאותו רגע לא הבנתי באמת את מהות הברכה "לצאת בידיים מלאות". החזרה בידיים ריקות היא אחד מהרגעים הקשים ביותר בחווית הלידה השקטה.

מה עושים עם הציוד שקניתם או קיבלתם לקראת הלידה?

יתכן ותרצי לטפל בפריטים הללו בעצמך. הורים רבים מוצאים את הטיפול בציוד כתהליך נכון ומועיל ובוחרים לעבור דבריו של התינוק יחד, בכל פעם כשהם מרגישים מוכנים. יתכן גם שתעדיפי להימנע מכך ולכן חשוב שתשתפי את הסביבה שלך ברצונותייך. אם את מעדיפה לסדר את הציוד בעצמך או לשמור עליו כפי שהוא – זוהי בחירה שלך. יתכן ובחרת לקחת מזכרת מהתינוק שלך או לצלם תמונה. אם כן, נסי לבחור להם מקום קבוע על מנת שישארו זמינים לצפיהולעומת זאת ישארו במקום קבוע וכך יתאפשר לך לא להביט בהם כל הזמן.

המפגש עם הסביבה לאחר לידה שקטה

לאחר החזרה הביתה אחרי לידה שקטה המפגש הראשון עם חברים קרובים ובני משפחה עלול להיות קשה במיוחד, על אחת כמה וכמה אם המפגש הוא עם נשים בהריון או אמהות ותינוקות. האובדן עדיין חדש וכואב ואת צריכה ללמוד מחדש את דרכך בעולם. היי סבלנית עם עצמך וזכרי שעם הזמן המפגשים הללו יהיו קלים יותר. הכאב יפחת אך יצוף מחדש חגים ובימי נישואים, בתאריך הלידה המשוער או בתאריך הלידה של התינוק שלך יכולים ויביא איתו גלים חדשים של צער.

נסי לדבר עם בני משפחה וחברים, לשתף ברגשותייך ולהיות כנה. אל תהססי לבכות, לכאוב ולכעוס כשאת מרגישה צורך בכך. נסי לפנות לעזרה מקצועית או לקבוצת תמיכה בכדי לקבל כלים להתמודד עם תחושותייך.

לאחר החזרה הביתה יחל תהליך העיבוד וההתמודדות עם האבל.