התמודדות עם לידת תינוק מת

לידת תינוק מת  קראת גם "לידה שקטה". שם זה מתייחס לשקט השורר בחדר הלידה בזמן יציאתו של התינוק אל העולם כאשר הור דומם ובהתייחס לבכי התינוק שלא נשמע. לידה שקטה מתרחשת סביב שבוע 22 להריון במקרים של מות עובר בתוך הרחם או במקרים של הפסקת הריון יזומה. כאשר התינוק למעשה איננו בחיים יחל תהליך של השראת לידה במטרה לגרום לרחם להתרוקן. זוהי חוויה קשה מאוד מבחינה גופנית ורגשית.

למרות החשש הגדול ממראה התינוק המת לאחר הלידה, ברוב המקרים המראה הפיזי אינו נורא. תינוק שנולד מת נראה לרוב כמו תינוק ישן. לכן תינוקות שנולדו בלידה שקטה נקראים גם Stillborn babies או sleeping babies.   לידת תינוק מת היא אסון עבור המשפחה כולה, אסון פרטי שלא תמיד מקבל את ההכרה לה הוא ראוי מהסביבה וממוסדות המדינה. לידה שקטה עלולה להתרחש בקרב משפחות מכל גזע, דת ומעמד סוציו – אקונומי.

עבור הורים רבים לידת תינוק מת היא אובדן אשר קורה באופן מפתיע ובלתי צפוי והיא עשויה להתרחש גם בהריונות תקינים שלא נראתה בהם כל בעיה. לאחר אובדן הריון, לידה שקטה ואובדן תינוק רך הצער של המשפחה מתבטא בדרכים רבות ושונות.

הלם ראשוני, כעס ותסכול ואף תחושה שהרגשות הקשים והעצב העמוק לא יתפוגגו לעולם. כל אישה חווה את תהליך האבל באופן שונה אך החוט המקשר בין כולן הוא הכאב הגדול וחוסר ההבנה של הסביבה. את תאלצי לקבל החלטות לגבי פרידה מהתינוק שלך, קבורה והנצחה. באתר תוכלי למצוא מידע על נושאים אלו ועוד.

מתוך הבלוג

ילד קשת, ילדי קשת, הריון אחרי אובדן, לידה שקטה

ילד קשת

מה זה ילד קשת? ילד קשת הוא הכינוי לילד שנולד אחרי אובדן

התוכן באתר סייע לכם? שתפו אותו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin