זכויות סוציאליות אחרי לידה שקטה

אילו זכויות סוציאליות מגיעות לך אחרי לידה שקטה

כיום, על פי חוק נשים אשר יולדות בלידה שקטה מהשבוע ה- 22 להריון זכאיות לביטוח אימהות מהמוסד לביטוח לאומי אשר כולל מענק אשפוז, ימי חופשה ותחליף שכר. יולדת אשר ילדה תינוק מת בשבוע ה-22 להריונה והלאה זכאית לכל התנאים – מענק לידה, דמי לידה וחופשת לידה מלאה. במידה ואת נתקלת בקשיים במימוש זכויות אלו תוכלי לשלוח פניה דרך האתר ואסייע לך בהליכים הבירוקרטיים.


חוק הלידות השקטות נכנס לתוקף

בימים אלו אושר החוק של חברת הכנסת עליזה לביא אשר את מסדיר את נושא הזכויות סוציאליות אחרי לידה שקטה. החוק משווה את התנאים של נשים אשר יולדות בלידה שקטה לתנאים של אישה אשר יולדת בלידה רגילה כבר מהשבוע ה- 22 להריון ובתוכם מענק לידה, דמי לידה וזכאות לחופשת לידה.

החוק אשר מסדיר את נושא זכויות סוציאליות אחרי לידה שקטה יכנס לתוקף כחודש קלנדרי אחרי אישורו בכנסת, כלומר בחודש אפריל 2016.

עד לאישורו של החוק וכניסתו לתוקף נשים אשר ילדו בלידה שקטה עד לשבוע ה-26 להריון לא היו זכאיות כלל לתנאים סוציאלים וכך למעשה רוב הנשים שעברו לידה שקטה בעבקות הפסקת הריון בשבוע 24 נותרו ללא זכויות וללא תנאים מתאימים להחלמה. 

ח"כ לביא על חוק לידות שקטות: "איש אינו מכין אותך ללידה של עובר מת. איש אינו יכול להבין את גודל הכאב מבלי שחווה זאת. המעט שאנו יכולים לעשות הוא לייצר את התנאים שיקלו, ולו במעט, על ההתמודדות והחזרה לשגרה. זה בדיוק מה שהחוק הזה בא לתקן. אני שמחה שמשרד הרווחה והשר חיים כץ גילו הבנה ונרתמו בחפץ לב לקידום החוק".

 

 


 

מתוך הבלוג

אתר לידה שקטה, תמיכה לנשים לפני לידה שקטה, במהלכה ואחריה

מעגלים

מיכל (זיסר) גזבר כותבת לזכרו של בנה התינוק אבישי זיסר ז"ל. מיכל איבדה

התוכן באתר סייע לכם? שתפו אותו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin