ילדה מתה בתוכנו

על אתר לידה שקטה

אני משתתפת בצערך על האובדן שלך ומקוה שכאן תמצאי מידע שיסייע לך בהכנה ללידה שקטה, בהתמודדות עם ההשלכות שלה על תחומי החיים השונים ובהתמודדות הבירוקרטית בנושאים כמו קבורה אחרי לידה שקטה, פרידה מהתינוק שלך בתום הלידה, הנצחה וקבלת תמיכה בהתמודדות עם האובדן.

אין דרך אמיתית להתכונן ללידה שקטה. זוהי חויה קשה מכל בחינה אפשרית ולמרות המידע וההכנה שניתן לקבל לפניה אין מילים לתאר את עומק הכאב שכרוך בלידת תינוק מת ובהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן. חייך כבר לא יהיו כפי שהיו בעבר. את תשתני וכך גם האנשים סביבך, מערכות היחסים שלך ותפיסת עולמך.

האתר כתוב בלשון נקבה אך הכתוב בו מתייחס לשני המינים.

אלון תמרי - לידה שקטהאלון תמרי, חי עם 2 נסיכות. האישה שאיתו יעל פרנקל-תמרי והילדה הקסומה רוני. עובד סוציאלי שחולם על שינוי ערכי וחברתי.

אלון מספר על  חוויית הלידה השקטה ועל אובדן ביתו השנייה.


ב-12.06.2014 נפרדנו לשלום מהעוברית בשבוע 35. בדיוק באותם רגעים בהם ירו בשלושת הנערים החטופים. יומיים אחר כך היא יצאה לאוויר העולם,ומשם נלקחה לתהומות האדמה. ותתאבל הארץ על שלושת הנערים ויתאבלו גם אנחנו,אבל פרטי על לידה שקטה על פוטנציאל של חיים.

ומאז נשלחנו להיטלטל בין ייאוש לתקווה,בין הזרקות להפריות, זכרונות ושיברי חלומות. ונותרה האהבה,לעולם,לנסיכתי האישה שאיתי,לחיוך של ביתי על הבוקר ולרגעי שיגרה "מבורכת" של טיפול סוציאלי בניצולי שואה.

השיר "נכתב מעצמו" כשהחזקתי ונפרדתי לשלום מן העוברית כחצי שעה לאחר הלידה השקטה. את השיר העלתי על הכתב כמה ימים לאחר מכן בעוד אחד מן הלילות ללא שינה.


ילדה מתה בתוכנו

תבואי עכשיו,
כאב עובר,
ושב.
מתגבר
נח וחוזר-
שקט משתרר

ורק הד זעקה-
חלום בעטה,
אֵם אֵת נפשה מייללת,
מתאבלת
בצעקה

ילדה מתה בתוכי,
אני איש מתמוטט,
לב שותת
בכי.

ילדה מתה בתוכך,
שָׂפַה אדומה-
מִדָמֵך.

ילדה מתה בתוכנו
ואין חיים, ואין חי-
בדמינו.

ואעבור עלייך,
מתבוססת בדמייך.

ואחבוק ואנשק,
תלתל עטרת ראשך.
נשיקה ראשונה-
גם אחרונה.

שלא יהא לך חם או קר,
אי-שם בעפר.

פני מלאכית שלוות-
בשתי שמיכות
את-
-נעטפת
נעזבת
נאהבת
ונקטפת

לכי לך לשלום,
היי נא פרח נדיר שבמרום
נשמה קטנה,
חסרת כרומוזום,
שאין בך מתום.
ויש בך
מת-
תום.

נומי פרח, נומי
נומי
ילדה קטנה.