ילד קשת

על אתר לידה שקטה

אני משתתפת בצערך על האובדן שלך ומקוה שכאן תמצאי מידע שיסייע לך בהכנה ללידה שקטה, בהתמודדות עם ההשלכות שלה על תחומי החיים השונים ובהתמודדות הבירוקרטית בנושאים כמו קבורה אחרי לידה שקטה, פרידה מהתינוק שלך בתום הלידה, הנצחה וקבלת תמיכה בהתמודדות עם האובדן.

אין דרך אמיתית להתכונן ללידה שקטה. זוהי חויה קשה מכל בחינה אפשרית ולמרות המידע וההכנה שניתן לקבל לפניה אין מילים לתאר את עומק הכאב שכרוך בלידת תינוק מת ובהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן. חייך כבר לא יהיו כפי שהיו בעבר. את תשתני וכך גם האנשים סביבך, מערכות היחסים שלך ותפיסת עולמך.

האתר כתוב בלשון נקבה אך הכתוב בו מתייחס לשני המינים.

מה זה ילד קשת?

ילד קשת הוא הכינוי לילד שנולד אחרי אובדן הריון. כמו הקשת בענן  שמופיעה אחרי הסערה עם צאת השמש, כך בואם של ילדי הקשת אל חיינו מתרחש אחרי סערת רגשות גדולה ואיתם מגיעים שמחה ואור.

אנשים רבים נוטים להניח כי לידת ילד קשת  מתקנת את המצב ושאחריה ניתן לחזור לחיים רגילים אך זוהי טעות מהותית. כמו שלא ניתן להחליף בן משפחה אהוב שהולך לעולמו, כך תינוק חדש לעולם לא יחליף את התינוק שאיננו.

ההקבלה של לידת ילד חי אחרי לידה שקטה לקשת בענן אחרי הסערה מדגישה את הקושי בהריון ולידה אחרי אובדן. הקשת מתקיימת רק בזכות הסערה שהייתה לפניה וכך גם לידתו של ילד הקשת שכנראה לא הייתה מתרחשת אם ההריון הקודם היה מסתיים בידיים מלאות. לידת תינוק חדש בצל האובדן מלווה בחששות רבים ומשנה לחלוטין את חוויית ההריון, הלידה וההורות.

מציעה טיפול לנשים לפני, במהלך או אחרי לידה שקטה? הצטרפי למאגר המטפלים של אתר לידה שקטה