לידת תינוק מת

טראומת הלידה של תינוק מת מותירה את האם בכאב גדול. התקוות והחלומות שלך התנפצו ואת מרגישה שהחיים השתנו לנצח. הרגשות הראשוניים הם של הלם, צער וחוסר אונים יחד עם התהייה – למה זה קרה דווקא לי? לידה שקטה מותירה אותך בצער עמוק ובלבול. את תעברי תהליך שבו תתמודדי עם שלבי האבל ודרכם תמצאי את הדרך שלך להחלים ולהמשיך בחייך. ככל שהאבדן טרי יותר כך קשה לך לראות איך תוכלי להמשיך לחיות ללא התינוק שלך. התהליך לא קל, הוא ארוך ובלתי צפוי ודורש סבלנות רבה בכדי לעבור את הדרך אל הריפוי.

אני מקווה שכאן תמצאי את התמיכה, המידע והכלים לעבד את חוויית הלידה השקטה ולהתמודד איתה.


לידה שקטה היא אסון עבור המשפחה כולה, אסון פרטי שלא תמיד מקבל את ההכרה לה הוא ראוי מהסביבה וממוסדות המדינה. לידה שקטה עלולה להתרחש בקרב משפחות מכל גזע, דת ומעמד סוציו – אקונומי. עבור הורים רבים לידת תינוק מת היא אובדן אשר קורה באופן מפתיע ובלתי צפוי והיא עשויה להתרחש גם בהריונות תקינים שלא נראתה בהם כל בעיה. לאחר לידה שקטה ואובדן תינוק רך הצער של המשפחה מתבטא בדרכים רבות ושונות. הלם ראשוני, כעס ותסכול ואף תחושה שהרגשות הקשים והעצב העמוק לא יתפוגגו לעולם.

כל אדם חווה את תהליך האבל שונה אל החוט המקשר הוא הכאב הגדול. היכולת לעבד את האובדן ולחוות אותו היא חיונית להחלמה ולריפוי.


מתוך הבלוג

אתר לידה שקטה, תמיכה לנשים לפני לידה שקטה, במהלכה ואחריה

מעגלים

מיכל (זיסר) גזבר כותבת לזכרו של בנה התינוק אבישי זיסר ז"ל. מיכל איבדה

התוכן באתר סייע לכם? שתפו אותו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin