עוד באותו נושא

לימור זבולון – The sounds of silence-השתלמות מקצועית בנושא אבדן הריון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

The sounds of silence-השתלמות מקצועית בנושא אבדן הריון

טיפלתי בנשים שעברו אבדן הריון ולידה שקטה לא מעט שנים, לפני שחוויתי זאת בעצמי. דווקא בגלל זה, הייתי מופתעת עד כמה לא ידעתי על החוויה המטלטלת.

לא ידעתי בעיקר בגלל שלא יכולתי לדעת.

בתוך המקום החשוך הזה בו לידה ומוות מתקפלים לכדי נקודת זמן אחת יש הרבה מאוד בלבול. בלבול רב ממדי, בלבול שהוא מתוך עולמות אחרים ,לא מוכרים. עולמות שלא יכולים להיכנס לתוך מילים.

זו טבעה של טראומה, פי כמה וכמה טראומה ספציפית זו. קשה לגעת בה, קשה להתמודד עמה וקשה בכלל להכיר בקיומה.

למה? משום שהרגעים האלה בהם אישה יולדת מוות, אינם רגעים של נוכחות ב"כאן ועכשיו", במובנים מסוימים היא הייתה שם בגופה אך לא בתוך "עצמה" , כמו להיות שם אבל לא לגמרי לחוות את המתרחש. הכאב גדול מדי. כך או כך האירוע התרחש ולמרות שלא היה רצוי, הוא כמו פלש אל תוך נפשנו כגוף זר ולא רצוי.

כמטפלים, כאשר אנו נפגשים עם אישה שחוותה אבדן הריון/ לידה שקטה, עלינו לפתוח את דלת הסתרים לעולמות הצללים הללו. אם נצליח בתוכנו לחבר (בין אם במילים או בכל קרבה טיפולית אחרת) קצוות נפש וחלקים מנותקים של החוויה הטראומתית, אז גם אותה אישה תוכל ללכת בדרך הזו. הדרך המובילה לריפוי.

בהשתלמות הקרובה נלמד לעשות זאת יחדיו. נלמד, נרגיש, נעבד תחושות, דרך הבנה תיאורטית וחיבור לפרקטיקה המקצועית דרך תיאורי מקרים, ונעמיק את יכולותינו להיות שם, בנוכחות, ובהסכמה לחבר את אותן קצוות הנפש עבור אישה שחוותה אבדן.

מוזמנים לעיין בתכנית ההשתלמות ולהעביר למי שעשוי להיתרם מכך. הלוואי ועוד אנשי מקצוע ובכלל, יסכימו להיכנס בשער הזה, שער לתעלומות החיים והמוות. הקישור לתכנית ההשתלמות בתגובה הראשונה.

אשמח לפגוש אתכן בהשתלמות החשובה הזו ואני כאן לפרטים נוספים,
לשאלות ולהרשמה: 052-2227500
לימור זבולון-פסיכותרפיה, ייעוץ, הדרכה

קישור לאירוע בפייסבוק

 

לימור זבולון - פסיכותרפיה, ייעוץ, הדרכה

להרשמה
להודיע על
guest
0 תגובות
משוב
לצפות בכל התגובות