למלא את החלל

על אתר לידה שקטה

אני משתתפת בצערך על האובדן שלך ומקוה שכאן תמצאי מידע שיסייע לך בהכנה ללידה שקטה, בהתמודדות עם ההשלכות שלה על תחומי החיים השונים ובהתמודדות הבירוקרטית בנושאים כמו קבורה אחרי לידה שקטה, פרידה מהתינוק שלך בתום הלידה, הנצחה וקבלת תמיכה בהתמודדות עם האובדן.

אין דרך אמיתית להתכונן ללידה שקטה. זוהי חויה קשה מכל בחינה אפשרית ולמרות המידע וההכנה שניתן לקבל לפניה אין מילים לתאר את עומק הכאב שכרוך בלידת תינוק מת ובהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן. חייך כבר לא יהיו כפי שהיו בעבר. את תשתני וכך גם האנשים סביבך, מערכות היחסים שלך ותפיסת עולמך.

האתר כתוב בלשון נקבה אך הכתוב בו מתייחס לשני המינים.

מדי שנה כ-1200 נשים יוצאות מבתי היולדות ברחבי הארץ, בידיים ריקות, יוצאות לתוך חלל. בני הזוג (אם יש) חוזרים לעבודה, הילדים (אם יש) נמצאים במסגרות והעולם – כמנהגו נוהג.

המיזם "למלא את החלל" מבקש לצקת תוכן לחופשת הלידה הקשה שאחרי לידה שקטה. מטרת המיזם היא לסייע להשים בחופשת הלידה לבחור בחיים, לצאת מהבית ולבחור בעשייה ויצירה לצד ההתמודדות עם האובדן ע"י יצירת אתר נגיש שהוא "בית" לאישה שבחופשת לידה שקטה – ללא תינוק. כל אשה שעברה לידה שקטה יכולה למצוא בקלות באזור מגוריה תוכן מעניין למלא את יומה בעלות סמלית.
סדנת בישול, סדנת כתיבה, קורס סטיילינג, הופעה, הרצאה, סרט, הצגה או כל פעילות אחרת שמטרתה לצאת מהבית ולאוורר את הראש מהמחשבות הקשות. האתר מאפשר לכל אישה לראות את שלל האפשרויות ע"פ מיקום גאוגרפי ותחום עיניין. 

www.lemale.org

מצאתי את עצמי בחופשת לידה ללא תינוק לטפל בו אבל עם חלל עצום ושבר שצריך לטפל בו... שהגעתי הביתה, אחרי שהמבקרים הלכו שאלתי... איך ממלאים את הידיים הריקות? ואז עשיתי את מה שאני יודעת לעשות הכי טוב- בניתי תוכנית. לצד הבכי, הכאב, הכעס והייאוש נרשמתי לסדנת כתיבה, הצטרפתי לקבוצת תמיכה טיפולית, קבעתי עם חברות. בחרתי בחיים. מתוך הרצון לעזור לך בהתמודדות שלך, הוקם המיזם למלא את החלל . המיזם אינו תחליף לטיפול או לעיבוד של האובדן, אך נועד לסייע ביציאה מהבית וההתמודדות המאתגרת של החזרה לחיים אחריו"
רוית גרוסמן דוד, למלא את החלל
רוית גרוסמן דוד
למלא את החלל

מציעה טיפול לנשים לפני, במהלך או אחרי לידה שקטה? הצטרפי למאגר המטפלים של אתר לידה שקטה