"שתי נקודות על רצף הזמן" רוית מדר

על אתר לידה שקטה

אני משתתפת בצערך על האובדן שלך ומקוה שכאן תמצאי מידע שיסייע לך בהכנה ללידה שקטה, בהתמודדות עם ההשלכות שלה על תחומי החיים השונים ובהתמודדות הבירוקרטית בנושאים כמו קבורה אחרי לידה שקטה, פרידה מהתינוק שלך בתום הלידה, הנצחה וקבלת תמיכה בהתמודדות עם האובדן.

אין דרך אמיתית להתכונן ללידה שקטה. זוהי חויה קשה מכל בחינה אפשרית ולמרות המידע וההכנה שניתן לקבל לפניה אין מילים לתאר את עומק הכאב שכרוך בלידת תינוק מת ובהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן. חייך כבר לא יהיו כפי שהיו בעבר. את תשתני וכך גם האנשים סביבך, מערכות היחסים שלך ותפיסת עולמך.

האתר כתוב בלשון נקבה אך הכתוב בו מתייחס לשני המינים.

בחודש תשיעי בתאריך 4/8/20 עברתי לידה שקטה צירים אפידורל ואז קיסרי. לא היה דופק לתינוקת הצדיקה שלי שבחרה בי להיות אמא שלה, עזבת את גופי אבל לא את ליבי שיזכור אותך לנצח חיים התחלפו במוות, אושר בכאב,וקבלה באובדן.

שתי נקודות על רצף הזמן, לידה ומוות, שהיו אמורות להיות רחוקות זו מזו מרחק ,עשרות רבות של שנים ולהכיל ביניהן חיים שלמים, נדחסות לנקודה אחת בזמן, המקפלת בתוכה טרגדיה קשה, אין שום דבר שקט בלידה שקטה!! הגוף בוער מרייקנות ומכאב והלב זועק ממעמקי התהום הידיעה שאני הולכת לחזור הביתה בידיים ריקות הייתה בלתי ניתנת לעיכול. כמה ציפיתי קיוויתי חיכיתי אבל זה לא קרה יש דברים נסתרים לא נבין לא נדע ,איפה שנגמר השכל מתחילה האמונה. אני נשארתי רק עם האמונה הגדולה שבורא עולם הוא אל רחום וחנון הוא שומע אותי ורואה את הכאב שלי ושל עוד המון נשים שחוו לידה שקטה ושמתוך החושך יגיע אור גדול וישועה
ובטוח יש לי עוד מסע ארוך בחיים האלו אז צריך להגיד תודה על הטוב על הרע על העבר הווה ועתיד שבדרך.
תודה על הקשיים.
תודה על הדרך.
תודה על מה שלקחת ובעיקר תודה על מה שנתת ועוד תיתן אני נשארתי בחיים וזה מה שחשוב כי זה יכל להסתיים אחרת. תודה לבורא עולם על השגחה פרטית. אין רע יורד מהשמיים.
שהשנה החדשה תפתיע לטובה
ושנכתב בספר חיים טובים
"אפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי גם שם נמצא ה' יתברך"