תמיכה אחרי לידה שקטה

תמיכה אחרי לידה שקטה היא חשובה ביותר. אובדן של תינוק יוצר מצב של בדידות וניכור. קבלי תמיכה מכל סוג בכדי שתוכלי להתמודד עם האבל, לשוחח על הנושא ולהיעזר בנשים שחוו חוויה דומה. כאן תקראי על גורמי תמיכה לא רשמיים ועל קבוצות תמיכה.

למה חשוב לקבל תמיכה אחרי לידה שקטה

תמיכה אחרי לידה שקטה היא הכרחית וחשובה. ללא תמיכה מתאימה הקושי לעבד את החוויה ולהתמודד עם כל ההשלכות שלה הוא גדול ולפעמים אף בלתי אפשרי. לידה שקטה היא חוויה קשה וטראומתית ובימים שאחריה מתווספים קשיים רבים בשל הקושי לחזור לשגרה, החשיפה לחברים ומשפחה, הקושי הפיזי ותחושת הריקנות והזיכרונות הקשים.

אחרי לידה שקטה את נדרשת להתמודד עם החלטות קשות בנושאים מהותיים כמו קבורה, הנצחה, זיכרון והתמודדות עם הצורך להמשיך ולחיות במציאות החדשה של חייך. היכולת לחלוק את רגשותייך, לשוחח על התחושות הייחודיות שלך כיולדת אחרי לידה שקטה, לדבר על התינוק שאיבדת ולשתף אנשים אחרים במחשבותייך היא חשובה ומכרעת בכל הקשור בהתמודדות עם חוויית הלידה השקטה. לא משנה באיזה סוג של תמיכה תבחרי חשוב שתקבלי סיוע ותמיכה.

תמיכה אחרי לידה שקטה ואובדן הריון

כיום ישנם סוגים שונים של תמיכה אחרי לידה שקטה. החל מעזרה מקצועית, טיפול רגשי וטיפול פסיכולוגי ועד לקבוצות תמיכה וקבוצות פייסבוק אשר עוסקות בנושא. המודעות הגוברת לנושא הלידה השקטה וההשלכות שלה יצרה מגוון של אפשרויות מהן תוכלי לבחור את סוג התמיכה הנכון עבורך. בבתי החולים ברחבי הארץ ישנן קבוצות תמיכה אשר עוסקות בלידה שקטה באופן ממוקד וכן אנשי מקצוע ומטפלים בתחומים שונים אשר מציעים תמיכה ממוקדת בנשים שחוו לידה שקטה.

כמו כן ישנם פורומים רבים וקבוצות פייסבוק אשר עוסקות בנושא באופן ישיר ושם תוכלי לקבל עזרה, אוזן קשבת ואף תמיכה אישית מנשים אשר חוו את אותה החוויה. היכולת לשוחח עם נשים שחולקות את אותו הגורל היא משמעותית מאוד בעיקר בגלל שאת מרגישה בדידות גדולה והמפגש איתן יעזור לך להבין שאת לא לבד וכל מה שאת מרגישה הוא נורמלי בהחלט.

החזרה הביתה בידיים ריקות היא קשה ועצובה ולעתים נראה שזהו עצב שלא ניתן להתמודד איתו ולמרות זאת הזמן יעשה את שלו ואת תתחזקי ותלמדי כיצד לחיות לצד האובדן ובינתיים קבלי תמיכה וסיוע ואל תעברי את זה לבד.

"חיבוק בשקט" – קבוצת תמיכה אחרי לידה שקטה ואובדן תינוק

קבוצת התמיכה "חיבוק בשקט" הוקמה ומנוהלת על ידי נועה פארן, שירי ברלוט, רות אופק ועל ידי. "חיבוק בשקט" היא קבוצת תמיכה אחרי לידה שקטה אשר הוקמה בכדי לתת מענה רגיש ומכיל של נשים לנשים אחרות אשר מתמודדות עם לידה שקטה. הקבוצה מנהלת קבוצת פייסבוק סגורה במקביל למפגשים חודשיים. המפגש בין נשים שונות שהן "אחיות" לצרה מאפשר שיח רגיש, מתן עזרה ויצירת קשרים חברתיים אשר יסייעו לך בהתמודדות שלך ואולי בעתיד יאפשרו לך להיות בצד במסייע לנשים אחרות. כנשים שעברו לידה שקטה חברות הקבוצה מבינות הכי טוב את תחושותייך, את הבלבול הגדול, הבדידות והכאב, את החשש במחשבה על הריון נוסף, ההתמודדות מול בן או בת הזוג ועוד נושאים אשר עולים לאחר לידה שקטה ומסוגלות לתמוך זו בזו באופן הטוב ביותר.

לעמוד הפייסבוק של "חיבוק בשקט"